šeit social

Darba dienas: 11:00 - 15:00

Sestdiena/Svētdiena: P, Pkt, Brīvdiena

Balkānu valstu noslēpumu meklējumos

 • PĒČA–SUBOTICA–BELGRADA–SKOPJE–MATKAS KANJONS–MAVROVO–BIGORSKI KLOSTERIS–OHRIDAS EZERS–OHRIDA–VĪNA DEGUSTĀCIJA–IRĀNA–LLGORA KALNS–SARANDA–AVOTS „ZILA ACS”–GJIROKASTRA–-JONIJAS UN ADRIJAS JŪRA–BUTRINTA–BUDVA–KOTORA–BĀDENE PIE VĪNES
 • 12 dienas ()
 • Visas naktis viesnīcās

Ceļojuma cena: 680 €

Pilns apraksts:

BALKĀNU VALSTU NOSLĒPUMU MEKLĒJUMOS

PĒČA – SUBOTICA – BELGRADA – SKOPJE – MATKAS KANJONS – MAVROVO – BIGORSKI KLOSTERIS – OHRIDAS EZERS – OHRIDA – VĪNA DEGUSTĀCIJA –TIRĀNA– LLGORA KALNS – SARANDA – AVOTS „ZILA ACS” – GJIROKASTRA –- JONIJAS UN ADRIJAS JŪRA – BUTRINTA – BUDVA – KOTORA – BĀDENE PIE VĪNES

12 dienas / Visas naktis viesnīcās

17.06.2015 – 28.06.2015.                  15.07.2015 – 26.07.2015*                 09.09.2015 – 20.09.2015

1. diena. 17.06., 15.07., 09.09.  “Pretī jauniem iespaidiem…”
                Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Lietuva. Polija. Čehija. Nakts viesnīcā Morāvijā. 

2. diena. 18.06., 16.07., 10.09. „Pēča – „pilsēta bez robežām”...”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Ungārija. Pēča – vārti uz Balkāniem. Pilsētas vaibstos var atrast romiešu, Rietumu un Austrumu kultūras nianses. Pēča ir kulturāli bagāta, tai ir bezrobežu īpašības un multikulturāls gars – tas uz pilsētu pievelk ārzemniekus. Pilsētā valda Vidusjūras noskaņa un klimats, lai gan Ungārijai nav izejas uz jūru. Pilsētai ir kolorīta vēsture – tajā iemiesojies gan eiropeiskais, gan arī arhitektūrā vērojama Austrumu ietekme. Kā nekā 150 gadus Pēča bija Osmaņu impērijas sastāvdaļa – kopš tiem laikiem pilsētas vaibstus iekrāso mošeja, kura pēc osmaņu padzīšanas tika izmantota kristiešu vajadzībām. To, ka dažādas kultūras var sadzīvot, simbolizē pusmēness un katoļu krusts uz mošejas. Laiks ceļā. Serbija. Nakts viesnīcā Suboticā.

3. diena. 19.06., 17.07., 11.09. „Serbijas daile...”
              Brokastis. Subotica – multinacionāls Serbijas ūnikums. Pilsētas viesus vilina neogotikas stila arhitektūra ar izteiktiem eklektikas elementiem, pievilcīgu zaļo zonu, kas ievīta ziedos, krāšņas strūklakas... Subotica pārsteidz ar vieglu šarmu, viesmīlīgu atmosfēru un īpašu kolorītu, kas arī ir pilsētas galvenais lepnums. Laiks ceļā. Belgrada – „Serbijas sirds”. Pilsēta pie Savas un Donavas upju satekas vietas ir ieskauta ar 18. un 19. gadsimta arhitektūru, cietokšņiem, restorāniem kafejnīcām un brīnišķīgu ainavu. Belgrada – viena no senākajām Eiropas pilsētām, bet, kā tiek teikts - 39 reizes gandrīz pilnībā nopostīta, nav zaudējusi savu lepnumu un šarmu. Ekskursija vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu 15 €). Laiks ceļā. Nakts viesnīcā Skopjes apkaimē.

4. diena. 20.06., 18.07., 12.09. „Maķedonija – dzidru ezeru, krāšņu kalnu un trauksmainas vēstures valsts...”
               
Brokastis. Izbraukuma ekskursija uz visu dienu (par papildus samaksu 45€ )- Skopje, Vodno un Matkas kanjons. Laiks ceļā baudot lieliskus dabas skatus. Skopje - Maķedonijas galvaspilsēta. Pilsētas centrs, vecais turku tirgus, kas ir vairāk nekā 500 gadus vecs. Skopje – tiltu pilsēta, kas sevī slēpj neskaitāmus senus noslēpumus un minējumus. Ekskursija vietējā gida pavadībā. Vodno kalns ar „Mileniuma” krustu. „Mileniums” – metāla krusts, kuru šajā gleznainajā vietā uzstādīja pareizticīgā baznīca 2002.gadā par godu kristietības 2000 gadadienai. Iespaidīgais 66 metrus augstais krusts, kurš naktī ir dāsni izgaismots, redzams no liela attāluma. Skopjes apskate no augšas. Skopjes apkaimes skaistākā vieta - kanjons Matka. Vieta, kas aizrauj elpu. Neskarta daba. Laivu brauciens līdz alām, kuras dziļumu „pats Dievs vien zina”, jo zinātnieki vēl joprojām nav izmērījuši, stindzinošā ūdens dēļ. Unikāla vieta, kur smelties pozitīvas emocijas. Svaigs kalnu gaiss, dzidrais kanjona ūdens, zaļās klinšu nogāzes – piemērota vieta relaksācijai. Tuvumā atrodas arī Matkas sieviešu klosteris. Atgriešanās viesnīcā Skopjē.

5. diena. 21.06., 19.07., 13.09. „Noslēpumainās Maķedonijas krustceles...”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Pārbrauciens līdz Mavrovo apkaimei. Šī vieta ir tiešām elpu aizraujoša. Pats ezers ar veco baznīcu ūdenī. Kalni. Dabas mīļotāju paradīze. Iecienīts slēpošanas centrs. Bigorski klosteris, atrodas skaistu mežu, kalnu un ezera ieskauts. Klosterī atrodas svētas ikonas, kas dziedē, īpaši neauglīgus pārus. Pēc tam ceļš ved gar Debar ezeru. Skats uz pilsētu Debar un Kosovrasti ciematu. Termālie ūdeņi. Šīs vietas termālie ūdeņi ieņemt pirmo vietu Eiropā, bet trešo vietu pasaulē. Dziedē ap 35 slimībām. Atrodas vienīgais ģipša reljefs Maķedonijā. Pa ceļam apmeklējam Vevčani ciemu. Šajā ciemā ir fantastiski ūdens avoti.Vienīgais ciems, kurā dzīvo tikai maķedonieši. Nakts viesnīcā Ohridas ezera apkaimē.

6. diena. 22.06., 20.07., 14.09. „Maigā Maķedonijas pērle – Ohridas ezers...”
               
Brokastis. Izbraukuma ekskursija uz Ohridu un Ohridas ezeru.(par papildus samaksu 30 €). Ohridas ezera apskate. Struga - kultūras pilsēta. Ohrida - Maķedonijas Jeruzaleme. Pilsēta ar 365 baznīcām. Vesela diena vajadzīga tikai, lai izstaigātu pilsētu, izbaudītu tās skaistumu. Vieta, kur sākas Ohridas ezers. Ohridā jāiegādājas Ohridas pērles. Turpat tuvumā ir Ohridas vīna darītava. Vīna degustācija. Brauciens ar kuģīti. Sv. Nauma klosteris. Atgriešanās viesnīcā Ohridas ezera apkaimē.

7. diena. 23.06., 21.07., 15.09.  „Albānijas sirds...”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Krāsainā un kontrastainā Albānijas galvaspilsēta Tirāna, kurā apskatīsim pilsētas izaugsmi sākot no tās pārtapšanas pilsētā (agrāk Tirāna bija ciems) un diktatora Enveras Hodžas mantojumus, viens no tiem - piramīda. Apskates objekti, kuros ieiesim iekšā - Ethem Bey mošeja un pilsētas pulkstenis Ekskursija vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu 10 €). Laiks ceļā. Skati uz Adrijas un Jonijas jūrām. Foto pauze Llogara kalnā. Augstākais punkts ceļojuma laikā Albānijas teritorijā – 1027 m.v.j.l. Ceļa turpinājums. Nakts viesnīcā Sarandas apkaimē. 

8. diena. 24.06., 22.07., 16.09.  „Albānijas dabas un vēstures karuselī...”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Izbraukuma ekskursija uz Butrintu un Sarandu (par papildus samaksu 30 €). Butrinta ir nozīmīgākais Albānijā arheoloģiskais parks, kas ir ieskauts burvīgā ainavā un faunā, ir iekļauts UNSECO sarakstā. Turpat blakus, dažu soļu attālumā jau Grieķijas robeža un Jums būs iespēja ierzaudzīt Korfu salu. Laiks ceļā. Saranda – „Dienvidalbānijas jūras vārti”. Jonijas jūras kūrorts ar smilšainām pludmalēm un mierpilnu atmosfēru. Pelde, jūra, atpūta. Atgriešanās viesnīcā Sarandas apkaimē.

9. diena. 25.06., 23.07., 17.09. „Albānija nebeidz pārsteigt!..”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Albānijas „Zilā acs”. Vietējie iedzīvotāji šo pazemes avotu dēvē par brīnumu, jo tas apgādā lielāko daļu Sarandas reģionu ar ūdeni. Ne velti, jo ieraugot šo mazo avotu, nevar iedot labāku apzīmējumu kā brīnums, ieskauts brīnumainās ainavās ar mūžseniem kokiem, kuru vecums ir unikāls. Laiks ceļā. Gjirokastra – tūkstoš pakāpienu pilsēta. Pilsēta-muzejs, labi saglabājusies Osmāņu impērijas pilsēta, kas iekļauta UNESCO un pati grieķiskākā Albānijas pilsēta. Cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apskate. Laiks ceļā. Nakts viesnīcā Durres apkaimē.

10. diena. 26.06., 24.07., 18.09.  „Atvadas no ērgļu zemes!..”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Albānija. Melnkalne. Kotora – pilsēta Dienvideiropas lielākā fjorda krastā; viena no tūrisma metropolēm – Budva. Nakts viesnīcā Splitas apkaimē.

11. diena. 27.06., 25.07., 19.09. „Atpūta un relaksācija atvieglojot nogurdinošo mājupceļu...”
               
Brokastis. Laiks ceļā. Horvātija. Austrija. Bādene pie Vīnes – Austrijas populārākais kūrorts, kurš iedvesmoja daudzas populāras personības, tajā skaitā Mocartu, Šūbertu, Štrausu un Bēthovenu, kurš tieši šeit sarakstīja Devīto simfoniju. Atpūta un relaksācija. Baseina apmeklējums. Ceļa turpinājums. Austrija. Čehija. Nakts viesnīcā Čehijā.

12. diena. 28.06., 26.07., 20.09. „Un atpakaļ uz mājām...”
                Brokastis. Polija. Lietuva. Naktī atgriešanās Rīgā.

Samaksas kārtība:

 • Avansa iemaksa slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
 • Atlikusī summa 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • brauciens ar komfortablu autobusu (WC, TV, kondicionieris),
 • transporta un ceļa izdevumi,
 • dzīvošana 2* vai 3* viesnīcās, pēc programmas (2-3-vietīgi numuri ar ērtībām), brokastis,
 • grupas vadītāja pakalpojumi,
 • Piemaksas un papildus izdevumi:
 • piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā 135 €,
 • piemaksa par papildvietu autobusā  120€,
 • ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos,
 •  „BTA Insurance Company'' SE  medicīniskā apdrošināšana 10.80 € (pēc 65 gadu vecuma 21.60 €).

 

Izmaksas apskates objektiem un muzejiem:
Serbija: apskates ekskursija Belgradā ar vietējo gidu 15 €. Maķedonija: 1 € ~ 61 MKD (Maķedonijas dinārs); vīna degustācija ~ 15 €; muzeji Maķedonijā ~ 100-200 MKD; Izbraukuma ekskursija– Skopje, Vodno un Matkas kanjons 45 €; laiviņas kanjonā Matka ~ 12 €; Izbraukuma ekskursija uz Ohridu un Ohridas ezeru 30 €; kuģītis pa Ohridas ezeru ~ 15 €. Albānija. 1 € ~ 125 ALL (Albānijas leks); izbraukuma ekskursija uz Butrintu Sarandu 30 €; pusdienas nacionālā krogā ~ 20 €; Butrintas Nacionālais parks ~ 500 ALL; „Zilā Acs” ~ 50 ALL; Gjirokastras cietoksnis ~ 200 ALL; Gjirokastras etnogrāfiskais muzejs ~ 200 ALL. Austrija: baseins Austrijā ~ 12,50 €.

2014. gada rudens izmaksas

Atcerieties, ka...

 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30 tūristi. 
 • Tūroperātors ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojuma laikā.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var paaugstināties atkarībā no ceļu nodokļu, degvielas cenas.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.
 • Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram, nelabvēlīga ceļu satiksmes situācija)

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās. Ja nepieciešamas vīzas, pasē jābūt brīvai vietai, kur tās ielīmēt.
 • Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā.
 • Ceļojumā nav nepieciešamas obligātās medicīniskās formalitātes.

  Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums Nr. BTA – LV15-35-00000021-6. ''BTA Insurance Company'' SE

Fotogrāfijas: