šeit social

Darba dienas: 11:00 - 15:00

Sestdiena/Svētdiena: P, Pkt, Brīvdiena

Skaistā Skotija un tās pilis (mazās grupās)

 • Aberdīna – viskija ražotne – Ivernesa – Lohnesa ezers – Daingvola - Skjē sala – Kempbelu dzimtas pils – Lohlamon ezers – Glāzgova - Stirlinga – Edinburga – Pērta - Glemis pils – Aberdīna
 • 8 dienas ()
 • dzīvošana 3* viesnīcās

Ceļojuma cena: 1095 €

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums: Rīga - Aberdīna – Rīga (AirBaltic, reģistrēta bagāža 20 kg);
 • dzīvošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros ar brokastīm;
 • transporta pakalpojumi (9-vietīgs minivan) ceļojuma laikā;
 • ekskursiju programma grupas vadītāja pavadībā.

Piemaksa par vienvietīgu nummuru: 190 EUR

Piemaksas un papildus izdevumi:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • tūristu pilsētas nodoklis
 • Edinburgas cietoksnis – 12 GBP;
 • Lohnesa Nesijas centrs – 6 GBP;
 • Stirlingas pils, Vollesa memoriāls – 18 GBP;
 • Inverērijas pils – 8,50 GBP;
 • Karaļpils Edinburgā – 8,50 GBP;
 • Glemis pils – 11 GBP;
 • viskija centrs – 15 GBP

Pilns apraksts:

1. diena - „Sveika, skotu zeme!”
Lidojums Rīga – Aberdīna. Vai Rīga – Glāzgova. Šodien dosimies uz viskija zemi, kur Grampjanu kalnos, Spejas upes baseinā atrodas desmitiem viskija ražotņu. Apmeklēsim kādu no ražotnēm un uzzināsim plašu informāciju par šo dzērienu. Invernesa – sena cietokšņpilsēta. Nakts 3* viesnīcā Invernesas apkaimē.

2. diena – „Vai Nesija mūs sveicinās?”
Brokastis. Tālāk dosimies uz Lohnesa ezeru, kur apmeklēsim Nesijas centru. Šeit 10 ekspozīciju zālēs viss par Lohnesa briesmoni un arī jauki suvenīri, protams, arī Skotijas vilnas izstrādājumi. Redzēsim kā kuģi šķērso 19. gs. būvēto kaledonijas kanālu, kas savieno Ziemeļjūru ar Īrijas jūru.
Daingvola – tipiska Skotijas pilsētiņa līča krastā. Brauciens gar Ziemeļjūru līdz Britu salas pašam ziemeļu galam. Nakts 3* viesnīcā Thurso apkaimē.

3. diena – „Dabas skarbais skaistums”
Brokastis. Šajā dienā baudīsim īsto skarbās Skotijas daudzveidīgo dabu. Brauksim ar pieturām panorāmas skatu punktos, klinšainos krastos, jūras līčos no Ziemeļjūras līdz Īrijas jūrai un Atlantijas okeānam. Baudīsim Skjē salas neaizmirstamo skaitumu. Nakts 3 * viesnīcā Fortviljamsas apkaimē.

4. diena – „Kur dzīvo kalnieši”
Brokastis. Brauciena turpinājumā šķērsosim Skotijas un visas Lielbritānijas augstāko kalnu plato. Varēsim redzēt tā augstāko virsotni Bennevisu.
Zvejnieku mazpilsēta Inverērija, kuras tuvumā apmeklēsim vienu no tipiskākajām Skotijas pilīm,kas pieder Kempbelu dzimtai. Plaša ieroču, mākslas darbu un trauku kolekcija. Vairākas gleznas savā īpašumā labprāt redzētu Eiropas slavenākās galerijas.
Ierašanās Lohlamon Nacionālajā parkā, Luses ciematiņš ezera krastā. Lohlamon ezers ar neskaitāmām saliņām un smilšu pludmali. Brīvajā laikā iespējams nopeldēties ezerā vai pavizināties ar ātrgaitas laivu. Suvenīru veikaliņos jums noteikti piedāvās nogaršot vēl siltus skotu sviesta cepumus un vietējās ”gotiņu’’ konfektes. Nakts 3 * viesnīcā Glāzgovas apkaimē.

5. diena – „Skotijas darbarūķis”
Brokastis. Iepazīsim Skotijas lielāko pilsētu Glāzgovu. Pilsētas nosaukums cēlies no gēlu valodas un nozīmē skaista, zaļa vieta. Skotija un Glāzgova vairumam ļaužu visā pasaulē saistās ar savulaik lasītajiem Valtera Skota piedzīvojumu romāniem. Pilsētas centrā būvētie nami ir no dažādu krāsu smilšakmens blokiem, ļoti cienīgi un pamatīgi. Viktorijas laika celtnes skatāmas ik uz soļa. Īpaši interesanta ir dzelzceļa stacijas iekšpuse. Iepazīšanās ar Skotijas lielāko pilsētu – darba rūķi. Pilsētas centrs, Sv. Džordža skvērs, Valtera Skota monuments, gājēju iela, senā katedrāle, Klaidas upes krastmala.
Dienas otrajā pusē apmeklēsim Stirlingu – Skotijas sirdi. Apmeklēsim Stirlingas pili un skotu nacionālā varoņa Viljama Vollesa memoriālu. Daudzi, protams, redzējuši vēsturisko filmu Drošsirdis ar Melu Gibsonu galvenajā lomā. Stāsts par šo skotu brīvības cīnītāju un traģiskāko laika periodu Skotijas vēsturē. Neaizmirstami skati no Stirlingas nocietinājumu mūriem, vecpilsētu, un skaistajiem dabas skatiem ielejas dziļumā. Nakts 3* viesnīcā Stirlingas apkaimē.

6. diena – „Karaliskajā pilsētā”
Brokastis. Skotijas galvaspilsēta Edinburga. Edinburga tiek uzskatīta par skaistāko un greznāko pilsētu Skotijā. Tā izaugusi uz izdzisuša vulkāna pakalna, jūras un līča krastā. Sava majestātiskā izskata dēļ to dēvē par ziemeļu Atēnām. Pilsētā spilgti jūtama tās karaliskā gaisotne. Apskatīsim Edinburgas skaistākās un ievērojamākās vietas. Uzzināsim ar ko slavens sunītis Bobijs, kuram uzstādīts piemineklis. Vecais cietoksnis, Karaliskā jūdze, Karaļpils, Skotijas parlaments, Valtera Skota memoriāls, Princeses iela. Brīvs laiks suvenīriem. Ar vecā cietokšņa un Karaļpils apmeklējumu, kuras savieno Karaliskā jūdze, būs noslēgusies Skotijas interesantāko un skaistāko piļu iepazīšana. Nakts 3* viesnīcā Skotijas bijušajā galvaspilsētā Pērtā.

7. diena – „Ak, senā kroņa greznība!”
Brokastis. Glemis – skaistākā un romantiskākā Skotijas pils. Šī ir Karalienes Mātes bērnības dienu pils. Tā bijusi viņai ļoti mīļa visu mūžu. Te nākuši pasaulē arī visi viņas bērni. Ekskursija vietējā gida vadībā. Kā jau vairumā Skotijas pilīs arī šeit savi spoku stāsti. Pili ieskauj sens parks.
Pārbrauciens uz ostas pilsētu Aberdīnu. Šī pilsēta būvēta no granīta, tāpēc tā mirdz saulē, izceļot daudzkrāsainās rožu dobes. Iepazīsim pilsētas interesantākās vietas. Nakts 3* viesnīcā Aberdīnas apkaimē.

8. diena – „Mājup!”
Brokastis. Lidojums Aberdīna – Rīga. Vai Rīga - Glāzgova.

Atceries, ka...

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases dati un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 300 EUR avansa iemaksas
 • otrā iemaksa jāveic līdz 60 dienas pirms brauciena – EUR 385
 • pilna samaksa jāveic līdz 30 dienas pirms brauciena.

Atcelšanas noteikumi:

 • atsakoties tiek zaudēti EUR 30 + tiešās aviobiļešu izmaksas
 • atsakoties 60 dienas pirms brauciena. tiek zaudēti EUR 400
 • atsakoties pēc 30 dienam pirms brauciena.- 100% no ceļazīmes cenas.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc atgriešanās datuma.

Grozījumi piedāvātā ceļojuma programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros

Fotogrāfijas: