šeit social

Darba dienas: 11:00 - 15:00

Sestdiena/Svētdiena: P, Pkt, Brīvdiena

Transilvānija rudens skolēnu brīvlaikā

  • Rumānija-Transilvānija
  • 4 dienas ()
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā (4 naktis)

Ceļojuma cena: 309 €

Pilns apraksts:

Transilvānija rudens skolēnu brīvlaikā

22.10 - 26.10.2016

Lidojums 309.00 EUR
Lidojums + viesnīca 449.00 EUR

Sibiu ir pilsēta Rumānijā – vēsturiskajā Transilvānijas reģionā ( atcerieties taču Drakulas dzimteni!), ko slavenā Forbes mediju kompānija raksturo kā 8. idilliskāko dzīves vietu Eiropā.

22.10.2016: Rīga 04.00 - 06.00 Sibiu
25.10.2016: Sibiu 23.10 - 01.30 Rīga

Hotel Ibis 3***
3*** viesnīca Hotel Ibis atrodas pašā Sibiu centrā un no tā dažu minūšu laikā var nokļūt visās pilsētas ievērības cienīgās vietās. Viesnīcas ērtajās istabās atrodams nepieciešamais pilnvērtīgai viesu atpūtai – apkure/ gaisa kondicionieris, seifs, fēns, TV un bezmaksas WI-FI. Brokastu bufete viesus gaidīs viesnīcas restorānā, kur var arī ieturēt pusdienas un vakariņas. Dzērienus var nobaudīt bārā. Noīrēto automašīnu bez maksas var novietot stāvvietā.

Sibiu pilsētas apskates ekskursija
22. oktobris

06:00   Transfers no lidostas uz viesnīcu
09:00   Kājām no viesnīcas
Ekskursijas, kuru veiksim kājām, laikā iepazīsimies ar būtiskākajiem Sibiu pilsētas tūristu apskates objektiem. Sibiu – bijusī Eiropas kultūras galvaspilsēta, kuru savulaik dibināja vācu kolonisti un kura bija lielākā un bagātākā Transilvānijas citadele, lepojas ar Vecpilsētu, kuras ēkas būvēja bagatākie vācu amatniecības ģilžu locekļi. Vecpilsētu senāk apjoza augsta aizsargsiena, kuras atsevišķi posmi saglabājušies līdz mūsdienām. Apskatīsim Lielo un Mazo laukumu, baroka stilā būvēto Brukentales pili, kurā tagad atrodas viens no vecākajiem un bagātākajiem Rumānijas mākslas muzejiem, kā arī iespaidīgo Evanģēlisko katedrāli, kas uzbūvēta 16. gadsimta sākumā.
( Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas)
Cena: 27 €
Cenā iekļauts: krieviski runājošs gids, ieejas maksa Brukentales pilī un Evanģēliskajā katedrālē.

Sinaja, Brasova, Brana
23. oktobris

08:00   Izbraukšana no viesnīcas
Ekskursiju iesāksim ar Sinajas apskati, kas atrodas 190km attālumā no Sibiu. Sinajā galveno uzmanību pievērsīsim Peles pils apskatei, kas uzbūvēta 19. gadsimta otrajā pusē un kalpoja kā karaliskās ģimenes vasaras rezidence un Rumānijas karaļa medību pils. Tagad tā ir viena no iespaidīgākajām un bagātīgāk iekārtotajām pilīm Centrāleiropā. Pēc pusdienām tālāk dosimies uz Brasovu, pa ceļam baudot lieliskas Karpatu kalnu ainavas. Brasovas pilsētā apskatīsim tās centrālo daļu, kas lepojas ar gotikas, renesanses un baroka arhitektūras paraugiem kā arī slaveno Melno baznīcu – lielāko gotiskā stila baznīcu uz austrumiem no Vīnes. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Branu, kuras pili slavenu padarījis B. Stokera romāns „ Drakula”.
( Ekskursijas ilgums ~ 13 stundas)
Cena: 77 €
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Peles pilī, Brasovas Melnajā baznīcā, Drakulas pilī un pusdienas

Hunedoara, Deva, Alba Iulia
24. oktobris

08:00   Izbraukšana no viesnīcas
Ekskursiju pirmajā daļā dosimies uz Hunedoaru kas atrodas 100km attālumā no Sibiu. Šeit atrodas viena no iespaidīgākajām gotiskā stilā celtajām pilīm Rumānijā, kurā 15. gadsimtā dzīvoja viena no ietekmīgākajām ungāru muižnieku ģimenēm Hunyadi, bet pirms tam - Transilvānijas valdnieks Iacu. Tālāk apmeklēsim Devu, kur apskatīsim vulkāniskas izcelsmes kalna galā uzbūvēto cietoksni. Dienas ekskursijas pēdējais apskates punkts būs Alba Iulia, kur vispirms ieturēsim pusdienas viduslaiku citadeles pulvera bastionā, bet pēc tam dosimies izpētīt pilsētu, kas romiešu laikos bija plašas teritorijas militārais un ekonomiskais centrs, bet vēlāk kļuva par neatkarīgās Transilvānijas galvaspilsētu un Romas katoļu baznīcas centru .
(Ekskursijas ilgums ~ 10,5 stundas)
Cena: 69 €
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Hunedoaras pilī, Devas cietoksnī un pusdienas.

Sigišoara un Biertans
25. oktobris

09:00   Izbraukšana no viesnīcas
Pēdējās dienas ekskursijā pēc nepilnu divu stundu brauciena vispirms ieradīsimies Biertana ciematā, kurā līkumotu ieliņu un vīnogulāju dārzu ielenkumā atrodas viens no iespiedīgākajiem viduslaiku cietokšņiem – nocietinātajām baznīcām Rumānijā. Trīs desmit metru augstas aizsargsienas, kas savienotas ar torņiem un vārtiem, ietver kompleksu un viduslaikos padarīja to neieņemamu. Baznīcā atrodas Rumānijas lielākais koka altāris, kā arī iespaidīgas koka durvis, kuru atjautīgais 15 atslēgu mehānisms savulaik pasargāja sakristeju no izlaupīšanas. Ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Sigišoaru, kur vispirms ieturēsim pusdienas mājā, kurā dzimis slavenais grāfs Drakula, bet pēc tam dosimies apskatīt pilsētu, kas tiek dēvēta par 15 gadsimtā veidotu laika neskarto dārgakmeni ar deviņiem torņiem, šaurām ieliņām, vācu birģeru mājām un greznām baznīcām.
(Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas)
Cena: 52 €
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Pulksteņtorņa muzejā, Spīdzināšanas kambarī, Viduslaiku ieroču galerijā, Biertana nocietinātajā baznīcā un pusdienas.

20:45 Transfers no viesnīcas uz lidostu

Fotogrāfijas: