lvruJums, Jūsu ģimenei, Jūsu draugiem un paziņām. Vairāk kā 25 gadu pieredze.
Jums, Jūsu ģimenei, Jūsu draugiem un paziņām. Vairāk kā 25 gadu pieredze.
Cena
No900€699€
Jūlijā 27, 2024
Izvēlieties
 • Agrās rezervēšanas akcija 699 €
 • Viena vieta 900 €
 • Ar papildvietu 1250 €
 • Agrās rezervēšanas akcija (ar papildvietu) 1049 €

Rezervēt

Saglabāt vēlmju sarakstā

Adding item to wishlist requires an account

2257

Kāpēc rezervēt pie mums?

 • Naudas atmaksas garantija
 • Pieredzējuši ceļojumu organizatori
 • Elastīgi rezervēšanas noteikumi
 • Ieteikumi pirms ceļojuma

ZIEDOŠĀS FRANCIJAS BURVĪBA: Dižona, Nuits-Saint-Georges, Liona, Perūža, Marseļa, Kalanku nacionālais parks, Ifas cietoksnis, vīna un liķieru degustācija, Santropēza, Verdonas aiza, raftings, Napoleona ceļš, Ansī, “Piecu sajūtu dārzs”.

 • 12 dienas | Francija
 • Ekskursijas lielums: 44
 • Valoda - latviešu/krievu
 • 27. jūl. - 7. aug.
 • No: Dzirnavu iela 127, DUS "Neste" Dzirnavu/Satekles krustojums
 • Kods: FR23OZO1836

Valsts: Francija
ZIEDOŠĀS FRANCIJAS BURVĪBA
Egisheima – Dižona – Nuits-Saint-Georges – Liona – Perūža – Marseļa – Kalanku Nacionālais parks – Marseļa – Ifas cietoksnis – Gordas ciemats – Rusijona – Okera kanjons – Châteauneuf-le-Rouge vīna degustācija – Sentropēza – Bormes-les-Mimosas – raftings – Verdonas aiza – Napoleona ceļš – Šartrezas liķiera degustācija – Ansī – Evian-les-Bains – Ivuāra – „Piecu sajūtu dārzs” – Šamonī – Aiguille du Midi – Bādvimpfene
12 dienas / Visas naktis viesnīcās
27.07. – 07.08.2024.
Ceļojuma cena: € 900. 

1. diena. 27.07. „Dodamies ceļā piedzīvojumu sajūtās!”
Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Nakts viesnīcā 3* Polijā, Slubices apkārtnē. Ierašanās viesnīcā.
2. diena. 28.07. “Vācijas lielceļu leģendas un gleznainā Elzasa.”
Brokastis. Laiks ceļā: Vācija. Pusdienu pauze auto bāņa krodziņā. Ierašanās Francijā. Vakara pastaiga pa Egisheimu – vienu no skaistākajiem Elzasas vīna ceļa “puķu ciematiem” pie Vogēzu kalniem ar krāsainām pildrežģu mājiņām un īpašu, lieliski piemēroto vīnkopībai, mikroklimatu. Nakts viesnīcā 2* Francijas ziemeļos, Mulūzas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.
3. diena. 29.07. “Burgundijas „Zelta krasts”- galvaspilsēta Dižona un Burgundijas vīni.”
Brokastis. Laiks ceļā. Senā Burgundijas hercogistes galvaspilsēta Dižona slavu ieguva jau viduslaikos pateicoties hercogu varenībai un bagātībai. Tā lepojas ar fantastiskajām figūrām izrotāto Dievmātes katedrāli, Burgundijas Hercogu rezidenci, kur ir izvietojis savas kolekcijas viens no labākajiem Francijā mākslas muzejiem, maigo upeņu liķieri un gardajām sinepēm! Vecpilsētas ieliņās uzzināsim viedās pūces noslēpumu un iegriezīsimies vietējo suvenīru bodītēs. Tālāk mūsu ceļš vedīs gar “Zelta krasta” (Côte d’Or) vīnogu dārzu ieskautiem ciematiem, kur pagrabu labirintos nogatavojas Francijas visizsmalcinātākie vīni! Nuits-Saint-Georges ciemā iepazīsim vietējo vīndaru tradīcijas un izbaudīsim pasaules visslavenākos vīnus! Protams, vīnus varēs arī iegādāties. Nakts viesnīcā 2* Lionas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.
4. diena. 30.08. “Cēzara pilsēta Liona un senā grāfu rezidence Perūža.”
Brokastis. Piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā “Cēzara pilsēta Liona un senā grāfu rezidence Perūža” (par papildus samaksu 45 €). Trešā lielāka Francijas pilsēta – Liona. Apskates ekskursija vietējā gida pavadībā. Laiku gaitā te izveidojās vairāki centri: Fourvière kalnā, no kura paveras apburošs skats uz visu pilsētu, pēc Jūlija Cēzara pavēles 44. gadā p.m.ē. nodibināja romiešu apmetni. Tā pārvērtās par triju Gallijas provinču galvaspilsētu. Te joprojām ir apskatāmi romiešu laikmeta amfiteātri un termas. Kalna virsotni grezno oriģināla Dievmātes bazilika – pilsētas simbols. Preskilas pussala starp Sonas un Ronas upēm lepojās ar Luī XIV izveidoto Bellecour laukumu, pieminekli Mazajam princim, grezno rātsnamu Terreaux laukumā un Operas namu. Viduslaiku vecpilsētā apmeklēsim slaveno Sv. Jāņa katedrāli ar 14.gs. astronomisko pulksteni un ielūkosimies no tūristu acīm noslēptās trabulās. Mūsdienās Lionu pelnīti uzskata par Francijas gastronomijas galvaspilsētu! Brīvais laiks pusdienām. Vai Jūs vēlaties pārcelties laikā un sajust musketieru laikmeta gaisotni? Tad pēcpusdienā dosimies uz pasakaino Perūžu, iekļauto Francijas skaistāko ciematu sarakstā. Savojas grāfi Perūžu bija izvēlējušies par vienu no savām mīļākajām rezidencēm. Pastaiga pa viduslaiku ieliņām, kur filmēja vecās labās franču filmas „Trīs musketieri” un „Fanfanu-Tulpi”! Laiks ceļā. Nakts viesnīcā 2* Marseļas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.
5. diena. 31.08. “Marseļas skavās.”
Brokastis. Diena bez autobusa. Brīvs laiks pilsētā. Piedāvājam Kalanku Nacionālo parka apmeklējumu uz kruīza kuģīša klāja**. Parks sākas Marseļas pilsētas teritorijā un stiepjas līdz pat Kasī pilsētai. Īsts dabas brīnums – kalankas ir šauri gleznaini zili-zaļi līcīši, ko apskauj stāvas baltas krīta klintis. 3 stundu ilgā ceļojuma laikā mēs ieraudzīsim visus 12 “savvaļas paradīzes stūrīšus”, kur, pateicoties ļoti stingriem likumiem, ir aizliegta jebkāda saimnieciskā darbība. Piedāvājam apskates ekskursiju Marseļā vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu 15 €). Marseļa ir otra lielākā un pati vecākā pilsēta Francijā, arī Vidusjūras vislielākā osta. 2013. gadā tā kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu, iegūstot modernos vaibstus uz seno vēstures pieminekļu fona. Pilsētai ir daudz ko piedāvāt, sākot ar seno grieķu dibināto vecpilsētu Le Panier, kur vēlāk apmetās lielākā daļa valstī ieradušos imigrantu, La Canebière bulvāri, ko mēdz salīdzināt ar Elizejas laukiem Parīzē, Notre Dame-de-la-Garde, kas majestātiski paceļas virs pilsētas, moderno MuCEM muzeju, izslavētās Marseļas ziepes un tām veltīto muzeju un vēl slavenāku zivju zupu bujabēzi (Bouillabaisse), kas radusies tieši Marseļā. 4 km no ostas uz nelielas salas atrodas Ifas cietoksnis, kuru savā romānā „Grāfs Monte Kristo” iemūžinājis Aleksandrs Dimā. Līdz salai var nokļūt ar liellaivu 20 minūšu laikā. Saulrietu iesakām sagaidīt kādā Vecās ostas zivju krodziņā pasūtot Pastis, rozē vīnu un jūras veltes! Nakts viesnīcā 2* Marseļas apkaimē.
6. diena. 01.08. “Provansas pērles, oranžie kanjoni un lavandas lauki.”
Brokastis. Brīva diena Marseļā vai izbraukuma ekskursija “Provansas pērles, oranžie kanjoni un lavandas lauki.” (par papildus samaksu 45 €). Lavandas lauku ieskautais Voklūzas šarmantais Gordas ciemats ar renesanses laikmeta pili ir ērti iekārtojies uz vienas no Voklūzas pakalnu virsotnēm. Šo burvīgo vietu par savu mājvietu izvēlējušies daudzi mākslinieki un kinozvaigznes. Rusijona izauga pasaulē lielāko okera iegulu centrā 335 m augstajā klintī. Pateicoties šīs vērtīgās krāsas ieguvei izveidojās fantastiskais Okera kanjons, kas pārsteidz ar toņu paleti no dzeltenā līdz violetam. Aptuveni stundu ilga pastaiga pa Okera kanjona takām, kur dīvainās smilšu formas atgādina Mēness ainavas. Arī paša ciema mājiņas mirdz Provansas saulē visdažādākajās šī dabīgā pigmenta nokrāsās. Vakaru noslēgsim izgaršojot maģiskos Provansas vīnus Châteauneuf-le-Rouge bioloģiskajā vīnu darītavā. Nakts viesnīcā 2* Marseļas apkaimē.
7. diena. 02.08. “Vidusjūras krasts pasaules zvaigznēm un prezidentiem.”
Brokastis. Brīva diena Marseļā vai izbraukuma ekskursija “Sentropēza – Bormes-les-Mimosas” (par papildus samaksu 45 €). Sentropēza ir Francijas Rivjēras ekstravagantā krāšņuma iemiesojums, kur valda lieliski laika apstākļi, elitārie restorāni un atmiņas par Brižitu Bardo. Pilsētas osta piepildīta ar greznām jahtām un buru laivām, Luī de Finēsa izslavētā krastmala vienmēr ir ļaužu pārpildīta, Annonciade mākslas muzejā atrodas vērtīga 19.-20. gs. gleznu kolekcija, tauriņu muzejā var aplūkot 35 tūkstošus reto tauriņu vienuviet, Sv.Annas kapelā kādreiz laulājās Miks Džegers, bet vislabākie skati paveras no 17.gs. Citadeles. Izjutīsim vietējo kolorītu elegantajās pilsētas ieliņās, uzkāpsim citadeles kalnā, izpeldēsimies kinozvaigžņu iecienītajās pludmalēs. Dienas turpinājumā paviesosimies vienā no “visziedošākajām” Francijas vietām – Bormes-les-Mimosas. Šis miegainais mazais ciematiņš atrodas kalnā pie 12.gs. pilsdrupām un izskatās īpaši pievilcīgs pateicoties puķēm visapkārt un daudzām amatnieku bodītēm. Īpaši neatvairāms tas ir laikā, kad visur plaukst smalkā zeltainā mimoza. Pavisam netālu, jūras krastā pie Le Lavandou pludmales, atrodas Francijas prezidenta vasaras rezidence le Fort de Brégançon! Nakts viesnīcā 2* Marseļas apkaimē.
8. diena. 03.08. “Verdonas aizas krāšņā daba un aizraujošie piedzīvojumi.”
Brokastis. Ceļš no Vidusjūras piekrastes līdz Verdonas dabas rezervātam. Šajā dienā ļausimies aizraujošā ūdens piedzīvojumā – raftingā pa Verdonas upi ** vietējo instruktoru pavadībā. Verdonas upe kopš aizvēsturiskiem laikiem izveidoja 25 km garu un līdz pat 700 m dziļu aizu, ko uzskata pat par visskaistāko Eiropā! Vēlāk izbrauksim Verdonas aizas līkločus ar autobusu, vērojot tā aizraujošās ainavas no augšas. Laiks ceļā. Nakts viesnīcā 2* Kastelānes apkaimē. Ierašanās viesnīcā.
9. diena. 04.08. “Francijas ezeru zemes un mūku noslēpumi.”
Brokastis. Brauciens pa Napoleona ceļu vērojot sev apkārt Verkor kalnu masīva un Ekrēnas nacionālā parka noslēpumainos veidojumus. Dienas vidū atklāsim kartēziešu klostera mūku mistēriju garākajos pagrabos pasaulē, kur noveco slavenie Šartrezas liķieri (Chartreuse). Šī vienīgā dabīgā zaļās krāsas liķiera sastāvā ietilpst vismaz 130 garšaugi, to receptei ir jau vismaz 900 gadu garš stāsts. Laiks ceļā. Augšējās Savojas galvaspilsēta – romantiskā Ansī, ko mēdz saukt par Alpu Venēciju: Eiropas dārzs Ansī ezera krastā, Sv. Maurīcija baznīca, Ženēvas grāfu pils virs vecpilsētas, Sv. Pētera katedrāle un viduslaiku mazā pils uz salas Tiu kanāla vidū. Iesakām pavizināties ar kuģīti pa ezeru, izbaudot apkārtējo kalnu panorāmu. Laiks ceļā. Viena no slavenākajām Francijas kūrortpilsētiņām Ženēvas ezera krastā Evian-les-Bains, kas jau trīs gadsimtu garumā lepojas ne tikai ar saviem minerālūdens avotiem, bet arī ar neparasti maigo mikroklimatu. Nakts viesnīcā 2* Evian-les-Bains apkaimē. Ierašanās viesnīcā.
10. diena. 05.08. “Ženēvas ezera dārgumi un majestātiskais Monblāns.”
Brokastis. Brīva diena Eviānā vai izbraukuma ekskursija “Ivuāra – Šamomī – Monblāna masīvs – Aiguille du Midi” par papildus samaksu 45 €). Viena no Francijas skaistākajām mazpilsētiņām ar 700 gadu garu vēsturi – Ivuāra (Yvoire) omulīgi iekārtojusies Ženēvas ezera krastā. 14. gs aizsargvaļņi ar nocietinātiem vārtiem, mistiskā pils ar iespaidīgo „Piecu sajūtu dārzu”, ko mēs apmeklēsim. Te var vērot, smaržot, klausīties, aptaustīt un pat nogaršot vairāk nekā 1300 augus! Ceļš līdz Šamonī (Chamonix) kūrortpilsētiņai – visvecākajai un vispazīstamākajai Francijas Alpos. Tā atrodas Alpu kalnu ielejā, vairāk nekā 1000 m augstumā Eiropas augstākā kalna Monblāna (Mont-Blanc 4808 m v.j.l.) pakājē. 1924. gadā šeit norisinājās pirmās Ziemas Olimpiskās spēles. Ar gaisa vagonu uzbrauksim Aiguille du Midi virsotnē (3842 m v.j.l.), kur paveras neaprakstāmi grandiozi kalnu un ledāju skati un, protams, te pat mums blakus būs pats Monblāns! Vakarā pārbrauciens pāri Šveicei. Nakts viesnīcā 2* Francijas ziemeļos, Mulūzas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.
11. diena. 06.08. “Vācijas mazpilsētas šarms.”
Brokastis. Mājupceļš caur Vāciju. Pusdienu pietura Bādvimpfenē (Bad Wimpfen), vienā no vecākajām Vācijas mazpilsētām, kuru pirms vairāk nekā 1900 gadiem dibinājuši romieši. 12. gadsimta beigās vācu imperators Frīdrihs Barbarosa uzcēla te sev pili un Bādvimpfene kļuvusi pat par Vācijas impērijas galvaspilsētu. Pirms 200 gadiem te tika dibināts kūrorts un mūsdienās var apmeklēt sālsūdens baseinus, kas tiek īpaši rekomendēti asinsvadu un locītavu labsajūtai. Pēc izvēles varēs pavadīt ~ 2 st. ārstnieciskajos baseinos vai izstaigāt apburošās pilsētiņas šaurās ielas. Laiks ceļā. Nakts viesnīcā 3* Polijas teritorijā, Slubices apkārtnē. Ierašanās viesnīcā.
12. diena. 07.08. „Ceļš uz māju pusi…”
Brokastis. Laiks ceļā. Polija. Lietuva. Vēlu vakarā (naktī) atgriešanās Rīgā.
Samaksas kārtība
• Avansa iemaksa slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa: 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.
Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu autobusu,
• transporta un ceļa izdevumi,
• nakšņošana, 2* vai 3* viesnīcās, viesu namos pēc programmas, 2-3-vietīgos numuros ar ērtībām (WC, duša/vanna numurā), 3-vietīgie numuri tikai pēc pieprasījuma, ierašanās laiks nakts mītnēs atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļa apstākļiem,
• brokastis (paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma),
• grupas vadītāja pakalpojumi.
Piemaksas un papildus izdevumi :
• piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā € 305
• piemaksa par papildvietu autobusā € 350
• ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos
• pilsētu sabiedriskais transports
• AAS “BALTA” medicīniskā apdrošināšana 10.80 € (65 – 69 gadu vecumā 21.60 €; 70 – 75 gadu vecumā 34.20 € )
• AAS “BALTA” medicīniskā apdrošināšana (ar COVID risku) 29.40 € (65 – 69 gadu vecumā 50.40 €; 70 – 75 gadu vecumā 78.00 € ).
• AAS “BALTA” medicīniskā apdrošināšana SENIORIEM (75+) 36.00 €AAS “BALTA” medicīniskā apdrošināšana (ar COVID risku) 52.20 € (65 – 69 gadu vecumā 104.40 €; 70 – 75 gadu vecumā 156.60 € ).
Papildus izdevumi ekskursijām pēc izvēles:
Izbraukuma ekskursija “Cēzara pilsēta Liona un senā grāfu rezidence Perūža” 45 €, izbraukuma ekskursija “Provansas pērles, oranžie kanjoni un lavandas lauki” 45 €, izbraukuma ekskursija “Sentropēza – Bormes-les-Mimosas – Kasī” 45 €, izbraukuma ekskursija “Ivuāra – Šamomī – Monblāna masīvs – Aiguille du Midi” 45 €.
Pilna izbraukuma ekskursiju paketes cena (bez ieejas biļetēm) 180 €. IZDEVĪGI: iegādājoties pilno izbraukuma ekskursiju paketi pirms ceļojuma cena 150 €, bērniem līdz 14g. 135 €.
Ieejas biļetes nav iekļautas izbraukuma ekskursijas cenā un tiek apmaksātas uz vietas.
*Izbraukuma ekskursijas dienā papildus samaksā ir iekļauts – degviela, maksas ceļi un ceļu nodokļi, stāvvietas, gida vai grupas vadītāja pakalpojumi.
Izmaksas apskates objektiem, pasākumiem un ekskursijām:
Ekskursija Marseļā – 15 €; Dižonas Tēlotājmākslas muzejs – audiogids 3.90 €; Burgundijas vīnu degustācija – no 25 €; Okera taka Rusijonā – 3 €; Provansas vīnu degustācija – no 25 €; Kalanku nacionālā parka kruīzs** (3 st 15) – 30 €; Ifas pils apmeklējums + kuģītis** – 17 € (6 + 11); MuCEM muzejs Marseļā – 9.50 €; MuSaMa (Marseļas ziepju muzejs) – 12 €; Vilcieniņš uz Notre Dame de la Garde – 8 €; Vilcieniņš pa Marseļas vecpilsētu – 8 €; Annonciade mākslas muzejs Sentropēzā – 6 €; Tauriņu nams Sentropēzā – 2 €; Raftings pa Verdonas upi** – 40 € (2 st); Chartreuse pagrabi un degustācija – no 20 € (1 st 30); Kruīzs pa Annesy ezeru** – 15.50 € (1 st); Evian Thermal Spa – no 30 €; Piecu sajūtu dārzs Ivuārā – 12 €; Gaisa vagoniņš līdz Aiguille du Midi skatu laukumam – 63 €; Sālsūdens SPA Bādvimpfenē – no 7.40 €; Zivju zupa – no 20 €; Pusdienas restorānos – no 25 €, Uzmanību!!! Pilsētu nodokļi (city tax) no 1,50 līdz 12,- € par nakti no personas.  **Pasākums ir atkarīgs no laika apstākļiem / ūdens līmeņa.
2023. gada izmaksas

Atcerieties, ka…

• Pirms ceļojuma uz Jūsu noradīto e-pastu tiks nosūtīts ceļojuma dokuments (vaučers) ar visu nepieciešamo informāciju par ceļojumu (autobusa numurs, grupas vadītāja tālruņa numurs un praktiskie ieteikumi).
• Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
• Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30. 
• Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.
• Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
• Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.
• Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.
• Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
• LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās. Ja nepieciešamas vīzas, pasē jābūt brīvai vietai, kur tās ielīmēt.
• Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā.
• Ceļojumā nav nepieciešamas obligātās medicīniskās formalitātes.
Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 764210220, AAS “BALTA”

Galerija